در دوران بارداری چه نوع لباسی بپوشیم ؟

انتخاب لباس مناسب، وقتی که اندام خانمها در شرایط طبیعی نیست، کار دشواری خواهدبود. خوش لباسی هم در این شرایط، به ویژه در دوره بارداری نیاز به نکاتی ظریفی دارد که لازم است بدانید.

دوران بارداری یکی از ویژه ترین دوره های زندگی خانمهاست. دورانی که در عین شیرینی، چالش های روحی و جسمی فراوانی برای بانوان به همراه دارد. زیرا بدن خانم ها در حین بارداری دستخوش تغییرات بسیاری می‌شود و همین امر، لباس پوشیدن به سبک سابق را برای آنها غیرممکن می کند. اما این هرگز بدان معنا نیست که یک خانم باردار نمی تواند یا نباید شیک و خوش پوش باشد. دقت به برخی نکات ساده و تلفیق آن با سلیقه شخصی، از شما مادری خوش تیپ می سازد که نه تنها آراسته و خوش لباس است، بلکه نگران اضافه وزن و چاقی این دوران و تاثیر مخرب آن بر ظاهرش هم نیست. از سوی دیگر، با آگاهی از شرایط بدنی خود، لباسی را انتخاب خواهید کرد که راحت و مناسب شرایط ویژه شماست.

بسیاری از کسانی که برای اولین بار طعم مادر شدن را می‌چشند و نیز بسیاری از مادران حرفه ای، با ریزه کاری های لباس پوشیدن در دوران بارداری آشنا نیستند. آنها نه تنها اصول استفاده مناسب لباس در این دوران را نمی دانند، بلکه از نیازهای بدن خود نیز آگاه نیستند. اما باید باور کنید که شکمتان، ترکیب کمد لباس هایتان را برای چند ماه آینده به هم خواهد زد؛ ولی این تغییر، تاثیری بر خوش پوشی شما نخواهد داشت.
به همین دلیل، ۱۰ نکته مهم را برایتان آماده کرده ایم که توجه به آنها، مانع از پوشیدن لباس اشتباه در این دوران می‌شود.

 

لباس بارداری پنبه ای

لباس هایی از جنس پنبه، بهترین انتخاب هستند. اگر در کمدتان لباس پنبه ای دارید، برای استفاده از آن هیچ تردیدی به خود راه ندهید چرا که هم راحتند و هم زیبا.

 

لباس کمردار

لباس هایی که کمر مشخص دارند، به حفظ زیبایی اندام شما کمک می کنند. استفاده از یک کمربند با رنگ خنثی نیز فکر خوبی است. اگر کت می پوشید، ترجیحا پارچه راه راه داشته باشد.

 

 

رنگ های خنثی

پوشیدن رنگهای کلاسیک و خنثی مانند سفید، کرم، بژ، خاکستری و مشکی، انتخاب خوبی است که اشتباه را به حداقل می رساند.

 

 

نقوش ریز

پارچه های طرحداری که طرح های ظریف و ریز دارند، مناسب این دوران هستند.

 

 

بلوز و تیشرت آزاد

از تیشرت غافل نشوید. بلوزی همیشه راحت و مناسب که می توانید همراه با آن از گردنبند و گوشواره مناسب استفاده کنید و آن را از سادگی درآورید.

 

 

بلوز جین

آنچه که حتما باید داشته باشید یک شومیز جین است. می توانید دکمه هایش را باز بگذارید یا جلوی آن را گره بزنید.

 

 

شومیز مردانه

بد نیست استایل پیراهن های مردانه را هم امتحان کنید. برای این شومیز های کلاسیک بلند، باز هم پنبه انتخاب مناسبی است.

 

 

روپوش های بلند

هر آنچه که بتوانید روی لباستان بپوشید، مناسب است. اما دقت کنید کت یا بالاپوشی که انتخاب می کنید، بلند و تا زیر باسن باشد تا اندامتان را کشیده تر نشان دهد.

 

 

دامن ماکسی بارداری

با دامن بلند آشتی کنید. به ویژه اگر پنبه ای باشد، با پوشیدن آن فوق العاده خواهید شد. دامن بلند همراه با تیشرت گره ای و اکسسوری های بزرگ، یک تیپ تابستانی می سازد.

 

 

 

منبع: bamilo & fashionkids