تولیدکنندگان گیلانی به فناوری تولید پارچه بایکو دست یافتند

پارچه بایکو

 تولیدکنندگان گیلانی به فناوری تولید پارچه بایکو از لایه‌های بهداشتی قابل استفاده در ماسک دست پیدا کرده‌اند که موفقیتی حائز اهمیت است.

به گزارش تن پوش، فرهاد دلق‌پوش با اشاره به اینکه سازمان صمت استان گیلان با همکاری دستگاه‌های دیگر در حال پیگیری برای صدور مجوز ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی در گیلان جهت استقرار صنایع مادر است ابراز داشت: گیلان با راه‌اندازی دو واحد تولیدی پارچه‌های ماسک در این حوزه رکورددار است و قبل از آن تنها سه استان موفق به تولید پارچه ماسک شده‌ بودند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن اعلام این خبر که گیلان توانسته رتبه چهارم کشوری در تولید مواد اولیه ماسک به ویژه پارچه را به خود اختصاص بدهد خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان گیلانی به فناوری تولید پارچه “بایکو” از لایه‌های بهداشتی قابل استفاده در ماسک دست پیدا کرده‌اند که موفقیتی حائز اهمیت است.

دلق‌پوش از تولید روزانه پارچه بی‌بافت اسپان باند دو لایه و لایه وسطی ماسک به نام “بایکو” به همت بخش خصوصی در گیلان به میزان بیش از یک میلیون متر سخن گفت و اظهار داشت: صنعتگران گیلانی در کمک به بخش سلامت کشور ظرفیت‌های بسیار بالایی دارند و تلاش‌های آنان در ماه‌های اخیر به خوبی مؤید این موضوع است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه پارچه‌های تولید شده بایکو در دو کارخانه برای تولید انواع ماسک سه لایه بهداشتی و به ویژه۹۵N با تیراژ بیش از پنج هزار عدد روزانه به مصرف می‌رسند افزود: سیم‌های مخصوص که برای انواع ماسک کاربرد دارد نیز هم‌اینک در هفت کارگاه استان گیلان تولید می‌شود.

دلق‌پوش فراهم شدن زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر به شکل مستقیم در گیلان به جهت فعالیت کارگاه‌های تولید سیم مخصوص ماسک را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: تولید در شرایط تحریمی سخت است و دشواری‌های شیوع کرونا نیز بر کسی پوشیده نیست اما با تلاش فعالان حوزه تولید و تجارت و دیگران کمبودها مرتفع شده است. وی با بیان اینکه ۲ ماه است توزیع اقلام بهداشتی به وزارت صمت محول شده ایجاد رقابت در ارائه خدمات و کالای باکیفیت در این اقلام را از نتایج مثبت این اقدام ذکر کرد و افزود: در حال حاضر تولید در استان گیلان بیشتر از نیازهای آن است تا جایی که اقلام بهداشتی نظیر ماسک به وفور در دسترس مردم قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تولید پارچه مِلت بِلون برای تهیه ماسک بهداشتی تا هفته‌های آینده در استان را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: درصدد رفع مشکل انشعاب برق و ایجاد زیرساخت برای تولیدکننده این نوع پارچه در گیلان هستیم تا با ظرفیت تولید ۲۵۰ کیلوگرم به صورت روزانه به چرخه تولید کشور متصل شود./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *